آخرین مقالات

خرید پرینتر ارزان دست دوم

آخرین مقالات

خرید پرینتر ارزان دست دوم

اگر استفاده زیادی از پرینتر ندارید، احتمالا فکر می‌کنید که برای کاهش هزینه و افزایش صرفه اقتصادی می‌توانید یک پرینتر دست دوم تهیه کنید. برای کارکرد حرفه‌ای و استفاده از پرینتر برای کار، خرید پرینتر دست دوم مرسوم نیست اما برای استفاده خانگی و کسانی که نمی‌خواهند هزینه زیادی متقبل شوند، این گزینه بسیار مناسب است. نکته‌ای که در خرید پرینتر دست دوم وجود دارد این است که پرینتر باید آسیب‌ ندیده باشد، به‌روز و همچنین ارزان قیمت باشد.  برای انتخاب راحت و درست یک پرینتر دست دوم را داشته باشید، بهتر است به نکاتی که ذکر می‌کنیم توجه کنید.

انواع پرینتر

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش نیازهای افراد به تکنولوژی، پرینترها به طور موثری ارتقا یافته‌اند. انواع پرینترها به شرح زیر است:

  •  6 رنگ
  • 4 رنگ
  • پرینترهای لیزری تک کاره
  • پرینترهای لیزری سه کاره
  • پرینتر سوزنی
  • پرینتر حرارتی
  • لیبل پرینتر
  • و …

شما می‌توانید طبق نیاز خود از این پرینترهای خانگی استفاده کنید و حتی علاوه بر چاپ از آن برای اسکن، کپی، دریافت و ارسال فکس نیز استفاده کرد. قیمت، قابلیت، کیفیت، قدرت و ماندگاری پرینترهای دست دوم با هم متفاوت است و هرکدام می‌تواند به نوعی نیازهای شما را برطرف کند. مثلا اگر بخواهید کارهای ساده‌ای مثل چاپ سیاه و سفید و متن را انجام بدهید، بهتر است پرینتر تک کاره  و تک رنگ را تهیه کنید تا هزینه اضافی متحمل نشوید. یا اگر می‌خواهید چاپ رنگی داشته باشید از پرینترهای چند رنگ جوهری استفاده کنید.

انواع دیگری از پرینترهای دیگر نیز هستند که کارهای متفاوتی را می‌توانند انجام بدهند. پرینترهای لیزری به جای جوهر از لیزر برای ایجاد اثر استفاده می‌کنند. آنها با اینکه قیمت بیشتری دارند، هزینه نگهداری پایین‌تری نیز دارند. پرینترهای LED نیز از جوهر استفاده نمی‌کنند. آنها از نورهای مخصوصی برای ایجاد اثر استفاده می‌کنند. پرینترهای حرارتی نیز نوعی از پرینتر است که مصرف انرژی بالاتری دارد. پرینتر حرارتی برای برخی نیازها مناسب است. پرینترهای سه بعدی نوع جدید پرینترها هستند که هنوز هم در شرکت‌های مختلف در حال توسعه می‌باشند. این پرینترها موادی چسبنده را بر روی نوعی پودر می‌ریزند که باعث می‌شود اشکال سه‌بعدی تولید شوند. این نوع پرینتر برای کسب و کارهایی مفید است که نیاز به تولید موادی مثل کامپوزیت دارند؛ مثلا بعضی شرکت‌ها از این پرینترها برای تولید دندان مصنوعی استفاده می‌کنند.

قابلیت‌های خاص پرینتر‌ها

قابلیت‌های خاص پرینتر‌ها

علاوه بر این قابلیت‌هایی در برخی پرینترها وجود دارد که در برخی دیگر دیده نمی‌شود. مثلا بعضی از پرینترها وایرلس بوده و با وای‌فای کار می‌کنند که کار را راحت‌تر می‌کند و برخی نیز می‌توانند به صورت شبکه‌ای به چند کامپیوتر متصل شوند. تعیین نوع پرینتر مورد نیاز شما بستگی به تکنولوژی و کاربرد آنها دارد. مثلا برخی از پرینترها اندازه بزرگ‌تری دارند که برای دفاتر و ادارات مناسب‌ترند و بالعکس برخی کوچک و خانگی محسوب می‌شوند. اگر به سرعت پرینت بیشتری احتیاج داشته باشید می‌توانید پرینترهای پرسرعت‌تری خریداری کنید و اگر سرعت را ضروری نمی‌دانید می‌توانید از پرینترهای کم‌سرعت استفاده کنید. به هرحال تنوع در پرینترها زیاد است و بهترین راه برای انتخاب پرینتر مناسب دریافت مشورت از متخصصان است. شما می‌توانید برای مشاوره با کارشناسان سایت تراشه‌نگار با شماره تماس موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

نکات مهم درباره خرید پرینتر دست دوم خانگی

می‌توان گفت که اصلی‌ترین قطعه و ماده مصرفی پرینتر کارتریج است. کارتریج مخزنی برای نگهداری رنگ دستگاه پرینتر و کپی می‌باشد و مهم‌ترین نقش را در تعیین کیفیت چاپ دارد. برای اینکه از سلامت کارتریچ مطمئن باشید باید توجه داشته باشید که تونر ریزی نداشته باشد و مخزن آن نیز شارژ شده باشد. همچنین باید با فروشنده در مورد گارانتی و تعمیرات محصول نیز صحبت کنید تا مطمئن شوید در صورت خرابی، محلی مطمئن برای تعمیر دستگاه وجود دارد. علاوه بر اینها مطمئن شوید که درایور پرینتری که خریداری می‌کنید در بازار موجود باشد؛ زیرا در صورتی که ویندوز کامپیوتر خود را عوض کنید و درایور را همراه خود نداشته باشید، پرینتر غیرقابل استفاده خواهد شد.

در کنار این عوامل باید به عوامل کلی انتخاب پرینتر مثل سرعت چاپ (یعنی تعداد برگ‌هایی که می‌تواند در دقیقه چاپ کند)، کیفیت چاپ پرینتر و عدم نقطه ریزی آن و نهایتا عدم خرابی قطعات توجه کنید. بنابراین قبل از خرید پرینتر حتما آن را تست کنید.

پرینتر دست دوم برای چه کسانی بهتر است؟

خرید پرینتر با کیفیت دست دوم قطعا برای کسانی که هزینه خرید برایشان مهم است بسیار مهم است. با یک بررسی می‌توانید متوجه شوید که به دلیل کاهش عرضه پرینترهای باکیفیت، قیمت آنها به شدت افزایش یافته است. بنابراین دیگر هر کسی نمی‌تواند پرینتر نو و باکیفیت تهیه کند.

قیمت پرینترهای خانگی حتی ممکن است به بیش از 10 میلیون تومان برسد. این برای بیشتر افراد مبلغ بسیار زیادی است. قیمت مدل دست دوم همان پرینترها ممکن است به زیر 4 میلیون تومان برسد. البته پرینترهای ارزان‌تر و با کیفیت دیگری نیز در بازار موجود است. یعنی می‌توان با مبلغ دو میلیون تومان هم چاپگردست دوم مناسب را تهیه نمود. بنابراین خرید پرینتر دست دوم در این شرایط توصیه‌شده و پرتقاضا است. به طوری که بسیاری از شرکت‌ها  مثل تراشه نگار پرینترهای خانگی دست دوم را همراه با سایر خدمات ارائه می‌کنند تا بتوان خرید چاپگر را برای مشتریان تسهیل کرد.

کسانی که تمکن مالی مناسبی دارند و مایلند بهترین بازدهی را داشته باشند، بهتر است پرینتر نو بخرند. اما در صورتی که مایلید حداکثر صرفه‌جویی مالی را داشته باشید، مطمئن باشید با کمتر از نصف هزینه یک پرینتر نو، می‌توانید با خرید پرینتر کارکرده نیاز خود را برطرف نمایید. ضمنا کسانی که پرینتر نو می‌خرند معمولا از بازار جدید استفاده می‌کنند و پرینترهایی با کیفیت کمتر و قیمت بالاتر تهیه می‌کنند اما با خرید پرینتر کارکرده می‌توانید پرینتری با کارکرد بهتر خریداری کنید.

چرا خرید پرینتر کارکرده بهتر است؟

چرا خرید پرینتر کارکرده بهتر است؟

تا چندی پیش شرکت‌های تولیدکننده پرینتر تمرکز خود را بر روی دوام و کیفیت دستگاه‌ها قرار می‌دادند و سعی می‌کردند بهترین محصولی که می‌توانند را به مشتری ارائه کنند. اما امروزه این شرکت‌ها که متوجه شده‌اند این کار باعث کاهش فروششان می‌شود، تصمیم گرفته‌اند فروش خود را با کاهش دوام دستگاه‌ها افزایش دهند.

بنابراین خرید پرینترهایی که مدتی از تولید آنها گذشته می‌تواند حتی بیشتر از پرینترهای نو برای ما دوام داشته باشد. تنها کاری که لازم است انجام دهید شارژ کارتریج است و معمولا حتی لازم نیست قطعات دیگر تعویض شوند.

بنابراین خرید پرینترهای دست دوم به دلیل تمرکز شرکت‌ها بر روی سود و افزایش فروش، منطقی‌تر به نظر می‌رسد. همچنین هزینه مصرفی شما را کاهش می‌دهد. شرکت‌ها طوری دستگاه‌های خود را ارائه می‌کنند که بعد از زمان خاصی نیاز باشد که کارتریج یا حتی خود دستگاه تعویض شود تا بتوانند تولیدات جدیدشان را عرضه کنند. این مقوله تقریبا به قراردادی بین تمام شرکت‌ها تبدیل شده است. یعنی همگی این کار را انجام می‌دهند. اما پرینترهای دست دوم داخل بازار که مربوط به تولیدات گذشته هستند، دوام و استحکام بیشتری دارند و برای کسانی که علاوه بر هزینه خرید، هزینه نگهداری نیز برایشان مهم است بسیار مناسب هستند.

پرینترهای کارکرده بازار از کجا می‌آیند؟

پرینترهای دست دوم موجود در بازار ایران به دو طریق به دست می‌آیند. اولین طریق فروش پرینترهای دست دومی است که مشتریان ایرانی به صورت نو خریده‌اند و بعد کارکرده آن را فروخته‌‌اند. دومین طریق نیز واردات پرینترهای دست دوم از کشورهای خارجی است. برخی پرینترها از داخل بازار ایران به دست آمده‌اند معمولا ایران کار نامیده می‌شوند. آنها پرینترهای وارداتی استوک اروپا، استوک امارات یا… نامیده می‌شوند. معمولا شرکت‌ها، ادارات و حتی افراد تصمیم به بروزرسانی پرینترهایشان می‌گیرند و پرینترهای نو تهیه می‌کنند. در این زمان شرکت‌هایی مثل  تراشه‌نگار پرینترهایی که کیفیت خوبی داشته باشند را خریداری و سرویس می‌کنند و به مشتریان عرضه می‌کنند.

پرینتر دست دوم مورد نیاز خود را از کجا خریداری کنیم؟

اگر به دنبال خرید پرینتر دست دوم هستید توصیه می‌کنیم از شرکت تراشه‌نگار چاپگر موردنیاز خود را تهیه کنید. با اینکار می‌توانید از کارشناسان ما مشاوره تخصصی دریافت کنید و از خدمات پس از فروش ما مثل تعمیرات و تعویض یا شارژ کارتریج بهره‌مند شوید. سایت تراشه‌نگار بهترین انتخاب برای خرید پرینتر است و به راحتی می‌توانید بهترین پرینتر را انتخاب کنید. ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

تماس بگیرید