آخرین مقالات

جنرال سرویس پرینتر hp 225dn با بهترین قیمت

آخرین مقالات

جنرال سرویس پرینتر hp 225dn با بهترین قیمت

امروزه با پیشرفت سریع تمام صنایع، صنعت پرینتر هم در حال توسعه می‌باشد. استفاده از پرینتر و دستگاه‌های چاپ در حال حاضر در میان تمام اقشار جامعه بالاخص در مدارس، ادارات، مغازه‌ها و حتی در خانه به عنوان مصرف شخصی رایج شده است. به همین علت آگاهی از انواع مشکلات دستگاه پرینتر، نحوه حل کردن آن مشکل و جنرال سرویس پرینتر hp 225dn با بهترین قیمت بسیار حائز اهمیت می‌باشد. با دریافت خدمات با کیفیت و مطمئن از شرکت تعمیرات پرینتر معتبر می‌توانید سالیان طولانی از دستگاه پرینتر خود حفاظت کنید.

به همین منظور در مقاله امروز می‌خواهیم به چند مشکل رایج که برای اغلب پرینترها اتفاق می‌افتد و نیز راه حل آنها بپردازیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. بعضی از مشکلات پرینترها که احتمال دارد برای شما هم اتفاق بیفتد در ادامه مطلب ذکر شده است:

بعضی از مشکلات ممکن است ساده باشد. یعنی با تنظیمات یا کاری غیر تخصصی و جزئی مرتفع شود. در غیر این صورت با اقدام به موقع برای تعمیر چاپگر، از ایجاد خسارات بیشتر جلوگیری کنید. جهت دریافت هر نوع خدمات پرینتر با شماره انتهای مقاله تماس بگیرید.

5 مشکل رایج پرینتر HP

ناخوانا و تار بودن کاغذ چاپ شده

یک مشکل متداول در اغلب پرینترها چاپ به شکل ناخوانا و تار است. بدین صورت که کل یا قسمتی از صفحه ناخوانا چاپ می‌گردد. نخستین چیزی که در زمان بروز چنین مشکلی باید چک گردد وضعیت کارتریج پرینتر می‌باشد.

معمولا وقتی تونر کارتریج در حال اتمام است صفحه‌ چاپ شده کمرنگ و ناخوانا یا به صورت بخشی کمرنگ، بخشی پرنگ چاپ می‌شوند. در اصل چون پودر (تونر) کم شده به میزان کافی روی درام قرار نمی‌گیرد و در نهایت چاپ به شکل کمرنگ، تارو با کیفیت کم انجام می‌شود.

در چنین مواقعی اگر به چاپ چند صفحه نیاز ضروری دارید موقتا می‌توانید این مشکل را رفع نمایید. بدین صورت که کارتریح را از داخل دستگاه بیرون آورید و کمی‌تکان دهید تا تونر داخل کارتریج جابجا گردد بعد از آن می‌توانید مجدد سر جای خودش داخل پرینتر قرار بدهید و شروع به چاپ نمایید تا تعداد برگ مورد نیاز را چاپ کنید و سپس کارتریج را برای شارژ تونر به مرکز تعمیر پرینتر ببرید تا کارتریج را شارژ کنید.

گیر کردن کاغذ داخل پرینتر

گیر کردن کاغذ در پرینتر تا حدی رایج می‌باشد و یک مشکل مشترک در بین پرینترها محسوب می‌شود. نخستین نکته برای حل یا پیشگیری از چنین مشکلی این است که باید از کاغذهای استاندارد استفاده شود. البته این مورد شاید در پرینتر لیزری کمتر به چشم بخورد ولی در پرینتر جوهرافشان، وقتی که کاغذ غیر استاندارد استفاده شود به علت تطابق نداشتن جنس غلطک و کاغذ، گاهی پیش می‌آید که پرینتر توانایی کشیدن کاغذ را ندارد و یا کاغذ در مسیر چاپ گیر می‌کند.

همچنین کاغذ می‌بایست به صورت صحیح داخل مخزن ورودی قرار بگیرد تا به فرم کج وارد دستگاه پرینتر نگردد. ضامن‌ نگهدارنده کاغذ که روی مخزن تعبیه شده که با در نظر داشتن سایز کاغذ قابل تنظیم هستند. بنابراین دقت کنید که حتما ضامن کاغذ با توجه به سایز کاغذ مورد استفاده تنظیم گردد.

استفاده از کاغذهای مچاله و ناصاف، با سوزن منگنه، چسب یا هر نوع شی خارجی  چسبیده به آن خودداری کنید. از قرار دادن کاغذهای نامناسب در پرینتر علاوه بر گیر کردن کاغذ سبب آسیب رساندن به بسیاری از قطعات پرینتر می‌شود.

بعضی اوقات دستگاه پرینتر، همزمان چند کاغذ را به داخل پرینتر می‌کشاند در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که پرینتر خراب شده است. یک دلیل مهم دیگر گیر کردن کاغذ در پرینتر، مشکل در بخش غلطک یا پد کاغذ کش دستگاه می‌باشد و می‌بایست توسط یک متخصص تعمیر پرینتر بررسی شود تا با تشخیص صحیح جهت تعمیر و تعویض قطعات خراب پرینتر HP و رفع مشکل پرینتر اقدام شود.

پرینتر از ورودی منتخب، پرینت نمی‌گیرد

پرینتر از ورودی منتخب، پرینت نمی‌گیرد

در صورت بروز این مشکل، تنها از یک ورودی به خصوص کاغذ کشیده می‌شود. مشکل عدم چاپ از ورودی انتخاب شده در واقع یا به مشکل مرتبط به کامپیوتر برمی‌گردد یا به خطای پرینتر. بهتر است ابتدا در کامپیوتر و در نرم افزاری که قصد ارسال کردن دستور پرینت به چاپگر اچ پی را دارید جستجو کنید. یعنی چک کنید که آیا ورودی کاغذ پیش فرض انتخاب شده یا خیر!
یا در بخش تنظیمات روی پرینتر، ورودی‌ کاغذ، اندازه کاغذ را برای آن مخزن مد نظر انتخاب نمایید. همچنین احتیاج است تا مطمئن گردید که در سینی‌ پرینتر به اندازه کافی کاغذ گذاشته‌اید.

دریافت پیغام خطای شماره 79 در پرینتر HP‌

خطای شماره 79 (service error) نشان از بروز مشکلاتی در ارتباط کامپیوتر با پرینتر می‌باشد. پس به شبکه و سرویس‌های پرینتر مربوط است.

جهت برطرف کردن خطای 79، نخست از منو استارت به بخش کنترل پنل وارد شوید. بخش پرینتر‌ها را چک کنید که آیا روی پرینتر مد نظر دستور پرینت متوقف شده یا نه. همچنین بروز مشکلاتی در قطعات داخلی پرینتر مانند RAM و یا درگاه ارتباطی USb و Ethernet  هم می‌تواند سبب نمایش خطای ۷۹ در پرینتر اچ پی گردد. بنابراین آنها را هم چک نمایید.

اگر موفق به رفع کردن این خطا نشدید، حتما پرینتر را نزد یک مرکز معتبر تعمیر پرینتر Hp برده تا با بررسی درست و دقیق اقدام به رفع مشکل موجود کنید.

تکرار شدن مطالب چاپ شده روی کاغذ

تکرار شدن مطالب چاپ شده روی کاغذ

مشکل فوق توسط خیلی از کاربران مطرح می‌شود که اسناد و تصاویر چاپ شده به وسیله پرینتر hp چند بار پی در پی بر روی کاغذ چاپ می‌گردند و به عبارتی دیگر مطلب دارای سایه و تکرار است. در واقع چند عامل می‌تواند دلیل این اتفاق باشد:

  • این قضیه یک مشکل ساده الکتریکی در پرینتر می‌باشد. قسمت پاور (High Voltage) به خوبی عمل نمی‌کند. پودر منتقل یافته از کارتریج بر درام، کامل به کاغذ منتقل نمی‌گردد. پس با هر بار چرخش یک کپی کمرنگ‌تر از متن چاپ شده قبلی روی کاغذ پرینت می‌نماید.
  • احتمال دارد چنین حالتی به علت خرابی قطعات داخل کارتریج رخ بدهد. به طور نمونه چنانچه از کارتریج‌های بی کیفیت و ارزان قیمت استفاده می‌نمایید احتمال بیشتری برای این اتفاق وجود دارد. در دوره مصرف درام آسیب ‌دیده و نیز نتواند عملکرد درستی داشته باشد در نتیجه مشکل تکرار مطالب چاپ شده روی کاغذ به وسیله پرینتر اچ پی رخ خواهد داد.
  • عدم کارکرد درست فیوز و خرابی قطعات داخل آن نیز سبب تکرار مطالب و تصاویر در زمان پرینت می‌گردد.

گروه تجهیزات اداری تراشه نگار

باید به این نکته مهم دقت کنید که تمام قطعات داخل پرینتر یا کارتریج جهت تعداد مشخصی از چاپ طراحی و تولید شدند. در نتیجه رعایت دوره مصرف و نیز انجام سرویس دوره‌ای پرینتر اچ پی از بروز اتفاق‌ها و خطاهای این چنینی جلوگیری می‌نماید. یعنی کاربران را پیش از هر نوع مشکلی نسبت به رفع آن هوشیار می‌نماید. در ضمن کارتریج‌ها هم از این قانون مستثنی نیستند. استفاده از کارتریج‌ تقلبی و بی کیفیت علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای سلامتی کاربر ، دستگاه پرینتر را هم با آسیب‌های جدی و اساسی مواجه می‌کند.

در صورتی که نیاز به مشاوره جهت خرید پرینتر کارکرده با قیمت مناسب و یا جنرال سرویس پرینتر hp 225dn با بهترین قیمت را دارید با کارشناسان سایت https://tarasheneghar.com تماس حاصل فرمائید.

شماره‌های تماس فروشگاه جهت دریافت مشاوره:

021-88833652

021-88811990

ایمیل :

tarasheneghar@mihanmail.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

تماس بگیرید