آخرین مقالات

خرید پرینتر با کیفیت و با قیمت کم

آخرین مقالات

خرید پرینتر با کیفیت و با قیمت کم

پرینتر یا چاپگر (به انگلیسی: Printer) وسیله‌ای است که با اتصال آن به کامپیوتر و چند کلیک یا فشردن چند دکمه، می‌توان متون و تصاویر مختلف را چاپ کرد. این وسیله برای کسانی که کار اداری یا تحقیقاتی انجام می‌دهند و در کُل به چاپ نیاز دارند بسیار ضروری است. همه افراد مایلند این وسیله‌ها را با کمترین هزینه و بیشترین کیفیت و ماندگاری تهیه کنند.

در حال حاظر انواعی از پرینترها در بازار ارائه می‌شوند که هرکدام برای مصرف خاصی مناسب هستند. این پرینترها ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد خود را دارند که باعث می‌شود افرادی که می‌خواهند یک پرینتر انتخاب کنند گیج می‌شوند. معمولا انتخاب پرینتر برخلاف استفاده از آن به دلیل تنوع آن در بازار بسیار سخت است. چرا که هنگام خرید پرینتر شما قطعا به دنبال خرید بهترین پرینتر هستید و همه موارد آن باید عالی باشد تا نیازهای شما را رفع کند. برای انتخاب یک چاپگر مناسب باید به ویژگی‌های آن توجه کنید و بدانید که کاربرد پرینتر برای شما چیست و چه ویژگی آن برای شما مهم‌تر است. ما در اینجا نکاتی در مورد پرینترهای سازگار با مصرف خانگی  و انواع آن در سال 2020، برای شما عزیزان ارائه کرده‌ایم و شما  را دعوت می‌کنیم ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

پرینترهای خانگی و ویژگی‌های آن

برای اینکه بتوانید پرینتر مناسب را انتخاب کنید باید با ویژگی‌ها و کاربردهای انواع آن آشنا شویم

پرینتر جوهری یا لیزری

انواع شرکت‌های تولیدکننده مثل hp ،canon و Printor پرینتر معمولا پرینترهای خود را در دو نوع کاربردی جوهری و لیزری تولید می‌کنند. برای اینکه بدانیم کدام پرینتر برای ما مناسب است نیاز داریم که بدانیم پرینتر چه کاربردی برای ما دارد. مثلا می‌خواهید از پرینتر برای چاپ عکس‌ها و اشکال گرافیکی استفاده کنید یا می‌خواهید اسناد کاری و متون را به چاپ برسانید و بایگانی کنید؟ اگر می‌خواهید عکس‌ها و اشکال گرافیکی را چاپ کنید، پرینتر لیزری برای شما مناسب نیست. پرینتر جوهری می‌تواند عکس‌ها و تصاویر رنگی را با بهترین کیفیت چاپ کند.

البته پرینترهای جوهری می‌توانند متون را نیز با کیفیت مناسب چاپ کنند. اما اگر چاپ عکس‌ها را ضروری می‌دانید بهترین انتخاب پرینتر جوهری است. پرینتر لیزری نمی‌تواند از این لحاظ انتظارات شما را برآورده کنند. شاید بپرسید که پرینتر جوهری چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که این چاپگرها جوهر درون کارتریج را از طریق سوزن‌های نازل کوچکی که در بالای پرینتر قرار دارد، به صورت قطره‌های ریز روی کاغذ می‌پاشد تا تصویر یا متن موردنظر تشکیل شود.

پرینترهای لیزری چاپ اسناد و متون را با کیفیت بیشتری انجام می‌دهند. بنابراین اگر دانشجو یا حسابدار هستید و می‌خواهید جزوات و مدارک یا مقاله‌های خود را به چاپ برسانید، بهترین انتخاب برای شما پرینترهای لیزری است.

همچنین قیمت این دو نوع پرینتر با هم متفاوت است که باید به آن بپردازیم. معمولا قیمت پرینترهای جوهری به طور قابل توجهی از پرینترهای لیزری ارزان‌تر هستند. اما این اول ماجرا نیست. ابزارها و ملزومات پرینترهای جوهری مثل کارتریج جوهرافشان، قیمت زیادی دارند. به طوری که می‌توان گفت هزینه تعویض هر بار کارتریج تقریبا یک چهارم قیمت خود پرینتر است. با توجه به اینکه کارتریج‌های این نوع پرینتر ظرفیت کمی دارند و قابل شارژ نیز نیستند.

پرینتر تک رنگ لازم دارید یا پرینتر رنگی؟

پرینتر تک رنگ لازم دارید یا پرینتر رنگی؟

بعد از اینکه چاپگر موردنیاز خود را بر حسب عملکرد انتخاب کردیم باید بدانیم که از پرینتر خود انتظار داریم که تصاویر رنگی را چاپ کند یا فقط از رنگ سیاه برای چاپ استفاده می‌کنیم. اگر می‌دانید که هیچگاه به چاپ رنگی احتیاج پیدا نمی‌کنید و فقط هدف از خرید آن چاپ متون و مدارک سیاه و سفید است، بهتر است پرینتر تک رنگ بخرید. اما اگر می‌خواهید چاپ خود را فقط به یک رنگ محدود نکنید و می‌دانید که به چاپ رنگی احتیاج پیدا می‌کنید، پرینتر رنگی برای شما انتخاب خوبی است. توصیه می‌کنیم اگر نمی‌دانید بعدا از پرینتر رنگی استفاده خواهید کرد یا نه و همچنین مشکلی با قیمت چاپگر ندارید، بهتر است پرینتر رنگی را انتخاب کنید تا بتوانید برای چاپ هر چیزی از آن استفاده کنید.

پرینتر چندکاره لازم داریم یا تک کاره؟

پرینترهای تک کاره همانطور که از نامشان پیداست فقط کار پرینت یا چاپ را برای ما انجام می‌دهند، اما پرینترهای چندکار می‌توانند قابلیت‌های مختلفی مثل اسکن، فکس و  حتی کپی را نیز داشته باشند. اگر فکر می‌کنید ممکن است در طول استفاده از پرینتر ممکن است از این ابزارها نیز استفاده کنید و حجم کاری شما نیز متناسب با خرید یک پرینتر چندکاره است، پرینتر سه یا چهار کاره را انتخاب کنید. اما در صورتی که این موارد را ضروری نمی‌دانید یا ممکن است کمتر از آنها استفاده کنید لازم نیست هزینه اضافی متحمل شوید و پرینتر تک‌کاره مناسب است.

البته اگر به پرینتر چندکاره نیاز دارید بهتر است آن را تهیه کنید تا در هزینه‌های خود به طور موثری صرفه‌جویی کنید. چراکه با اینکار احتیاجی به تهیه ابزار جاگیر و گران‌قیمتی که پرینتر چندکاره می‌تواند همه آنها را ارائه کند، ندارید. این نکته را هم باید بگوییم که کیفیت ابزارهای کپی و اسکن و… پرینترهای چندکاره، به هر کدام از این وسایل به تنهایی نمی‌رسد. همچنین با از کار افتادن یکی از این ابزارها ممکن است برای استفاده از کل و ابزارهای پرینتر به مشکل بخورید.

در هنگام خرید پرینتر خانگی به چه عواملی باید توجه کنیم؟

جدای از بحث قیمت و کارکرد پرینتر یک سری نکات کُلی و جزئی نیز وجود دارد که باید در هنگام خرید پرینتر به آنها توجه کنیم.

  • یکی از عوامل انتخاب پرینتر سرعت چاپ آن است. هنگام خرید از فروشنده بپرسید که سرعت چاپ آن چقدر است. این ویژگی‌ در پرینترها با نام PPM شناخته می‌شود که مشخص می‌کند یک پرینتر در مدت زمان یک دقیقه می‌تواند چند چاپ رنگی یا سیاه انجام دهد. هر چقدر سرعت چاپ پرینتر بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت و برای کسانی که سرعت کار مهم نیست عامل هزینه‌زایی است.
  • عامل دیگر در انتخاب پرینتر وضوح یا اصطلاحا DPI چاپگر است. هرچقدر عدد اعلام شده در مورد DPI بیشتر باشد وضوح چاپ متون یا تصاویر بالاتر است.
  • نکته دیگر در مورد خرید پرینتر ظرفیت کاری آن در یک ماه است که به شما می‌گوید پرینتر در یک ماه قادر به چاپ چه میزان از متون یا تصاویر است. اگر به این عامل توجه نکنید و از پرینتر بیش از ظرفیت آن کار بکشید، در طولانی مدت به قطعات پرینتر آسیب می‌رسانید.
  • همچنین بیشتر پرینترها قابلیت چاپ با وای فای و از راه دور دارند. این باعث آسان شدن کار و کاهش هزینه‌های شما می‌شوند.
  • در آخر باید بگوییم که در هنگام خرید پرینتر به این نکته توجه کنید که پرینتر از برندهای معروف داخل بازار باشد تا در هنگام خرابی بتوانید قطعات آن را به راحتی پیدا کنید و آن را تعمیر کنید.

بهترین پرینترهای خانگی

بهترین پرینترهای خانگی

بهترین پرینترهای خانگی جوهرافشان

همانطور که قبلا گفتیم این پرینترها علاوه بر متون، می‌توانند تصاویر را نیز به خوبی چاپ کنند. ضمنا برخی از این پرینترها چندکاره هستند. یعنی قابلیت‌های دیگری نیز مثل اسکن و کپی دارند. این پرینترها در محیط‌های کوچک بازدهی مناسبی دارند. در ادامه بهترین پرینترهای جوهرافشان خانگی را معرفی می‌کنیم:

پرینتر چندکاره hp pagewide pro 577dw

اگر سرعت چاپ یکی از عوامل مهم برای شما است این پرینتر گزینه بسیار مناسبی است. به طوری که می‌تواند تا 50 برگ سیاه و سفید را در یک دقیقه چاپ کند. این پرینتر چندکاره بوده و قابلیت چاپ عکس را نیز دارد. این پرینتر قیمت مناسبی دارد و قابلیت‌های مناسبی نیز ارائه می‌کند.

پرینتر چندکاره hp Deskjet 3755

این پرینتر اندازه کوچکی دارد. همچنین قابلیت اتصال از طریق USB و وای فای را دارد. این ویژگی باعث می‌شود بسیاری از افراد بخاطر سهولت استفاده از آن، متقاضی خرید این پرینتر هستند. البته سرعت چاپ این پرینتر کمی پایین است. اما قیمت پایین و مناسبی نیز دارد. این باعث می‌شود سرعت آن فراموش شود. توصیه می‌کنیم اگر انتظار زیادی از پرینتر ندارید و می‌خواهید با هزینه کم صاحب یک پرینتر با کیفیت شوید، این مدل را انتخاب کنید.

بهترین پرینترهای خانگی لیزری

اگر  کیفیت چاپ متون برای شما اهمیت دارد و نیازی به چاپ عکس ندارید بهتر است پرینتر لیزری تهیه کنید. دو نمونه از پرینترهای ارزان و  با کیفیت لیزری شامل:

پرینتر چندکاره M255dw  hp Color Laser jet pro

اگر به دنبال پرینتر لیزری هستید که علاوه بر چاپ متون با کیفیت بالا، تصاویر را نیز با کیفیت مطلوب چاپ کند، پیشنهاد ما این مدل است. این دستگاه یک پرینتر پر قدرت و رنگی است که برای خانه بسیار مناسب است. صفحه نمایش لمسی و اندازه کوچک آن استفاده از آن را بسیار راحت کرده است. این پرینتر قیمت نسبتا بالایی دارد. ولی ملزومات آن بسیار ارزان قیمت است.

پرینتر ارزان قیمت Brother HL- L3270CDW

در ابتدای مقاله گفتیم که پرینترهای لیزری قیمت بالایی دارند. اما این مدل نسبت به بقیه ارزان‌تر است. همچنین برای مصارف خانگی بسیار مناسب است. صفحه نمایش لمسی و سرعت چاپ بالایی دارد. علاوه بر این‌ها اندازه کوچکی دارد که به راحتی در میز کار شما قرار می‌گیرد.

چرا باید برای خرید پرینترهای خانگی به شرکت تراشه‌نگار مراجعه کنیم؟

شرکت تراشه‌نگار به طور تخصصی اقدام به فروش، تعمیر و ارائه خدمات مربوط به پرینتر می‌کند. این شرکت با سال‌ها تجربه در این مورد، محصولات خود و کارتریج‌ها را ضمانت می‌کند و علاوه بر آن کارتریج‌ها را با کمترین هزینه شارژ یا تعویض می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید یا تعمیر پرینترهای خود با کارشناسان ما تماس بگیرید. با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

تماس بگیرید